U dramama slavili Bayern i Panathinaikos, Zvezda sigurna protiv Maccabija

Euroliga

S. Grebović

Odigrane su prve utakmice pretposljednjeg, 33. kola košarkaške Eurolige.

Pored utakmice Baskonia-Anadolu Efes viđen je još jedan produžetak i to u duelu Panathinaikosa i Milana u kojem je grčki tim slavio sa 86:83.

Viđena su dva skroz različita u poluvremena. U prvom su gosti bili nadmoćni i isto riješili u svoju korist sa velikih 46:29. U nastavku druga priča.

Domaći su zaigrali ozbiljnije i na kraju izvukli neriješen rezultat, a kasnije i produžetke u kojima su slavili.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji bio je Hrvat Mario Hezonja sa 17 poena, dok je jedan manje dodao igrač iz Gane, Ben Bentil. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Micov sa 15 poena.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Drama, ali bez produžetka je viđena u Minhenu gdje je domaći Bayern za pola koša bio bolji od Žalgirisa (71:70).

I Zvezda je večeras stigla do pobjede, tek desete u Euroligi ove sezone i to nad ekipom Maccabija, bilo je 76:64.