Bayern nakon preokreta pobijedio Zenit

Novi trijumf bavarskog tima

U odličnoj utakmici 19. kola Eurolige u minhenskom Audi Domeu košarkaši Bayerna savladali su Zenit iz St. Petersburga rezultatom 82:80.

Zenit je bio taj koji je dosta bolje ušao u ovaj susret.

Ruke košarkaša Andree Trinichierija su u prvom poluvremenu bile stegnute a nišanske sprave potpuno nepodešene pa je Bayern uz primljenih 40 poena u prvom poluvremenu uspio postići  samo mršavih 32 i činilo se da će gosti koji u posljednje vrijeme igraju odlično doći do bodova s teškog gostovanja. No očigledno je ono što je talijanski stručnjak u svlačionici rekao svojim košarkašima itekako djelovalo. Napad je proradio a njemu su Bavarci pridodali i kvalitetnu obranu kojom su u 3/4 potpuno anulirali prednost Rusa te se u posljednjih 10 minuta ušlo s potpunim egalom. u 4/4 se igrala jako efikasna košarka a domaći su na kraju uspjeli pred kraj prelomiti ovaj susret i opravdati epitet favorita koji su imali uoči ovog susreta.

Wade Baldwin je sa 17 poena predvodio strijelce Bayerna, po 15 su dodali Reynolds i povratnik Lučić a 14 Seeley. Sjajnu partiju kod Zenita pružio je litvanski centar Gudaitis s 22 poena, 17 je ubacio Pangos, a 14 Poljak Ponitka.