Fenerbahče ponizio Žalgiris u prvom susretu play-offa
Fener je do nogu potukao tim iz Kaunasa

Tim iz Kaunasa nije imao šanse

E. Dindić

Fenerbahče je u prvoj utakmici play-off serije Eurolige ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Žalgirisa. Na kraju bilo je i više nego ubljedljivih 76:43.

Samo u prvom periodu vladala je neizvjesnost u ovom susretu gdje je rezultat glasio 15:13. Nastavak susreta donosi odličnu partija domaćih košarkaša koji ovaj period dobijaju rezultatom 23:8, te na veliki odmor odlazi pri prednošću od 38:21.

Nakon poluvremena Fenerbahče nije spuštao gas te iz minute u minutu povećavao je prednost do konačnih 76:43.

Najefikasniji u domaćem sastavu biio je Nikola Kalinić sa 16, odnosno Erick Green sa 12 poena.