FMP savladao Primorsku na otvaranju nove ABA sezone

ABA liga

FMP je u prvoj utakmici nove sezone ABA lige savladao Primorsku sa uvjerljivih 84:65.

Bez većih problema je domaći tim stigao do trijumfa. Vodili su od prve do posljednje minute meča i nisu dopustili protivniku apsolutno ništa.

Žestoko je FMP ušao u meč. Poveli su sa 19:2, da bi nakon deset minuta imali prednost od 12 poena, 25:13.

Iako je razlika tokom druge dionice išla na plus 22, Primorska je uspjela spustiti razliku na ipak pristojnih minus 12 nakon prvog dijela (54:42), no ni u nastavku ništa nisu mogli napraviti.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

FMP je lagano završio posao i u novu sezonu je ušao laganom pobjedom do koje ih je vodio Sava Lešić sa 20 poena i 12 skokova.

U poraženom timu najefikasniji je bio Vončina sa 17 koševa.