HKK Široki protiv Borca došao do treće ovosezonske pobjede

Širokobriježani stopostotni

Košarkaši HKK Široki večeras su u svojoj dvorani Pecara savladali banjalučki Borac rezultatom 86:75.

Bila je ovo treća pobjeda iz tri utakmice za Širokobriježane koji su večeras odigrali onoliko koliko im je trebalo da savladaju solidne goste.

Zanimljiva i kvalitetna utakmica odigrana je na Pecari gdje su se gosti, posebno u prvom poluvremenu dobro držali i pokazali da će u budućnosti bivati sve neugodniji tim za savladati. Nakon početne prednosti domaćih ekipa iz Banjaluke se sabrala i odigrala dobru drugu četvrtinu te se na veliki odmor otišlo u potpunom egalu rezultatom 36:36. Ipak, treća četvrtina protekla je u furioznoj igri domaćina, igri koja već dugo vremena krasi ovu mladu momčad. Širokobriježani su u tih 10 minuta izgradili prednost od 11 poena koju su sigurnom igrom obranili do kraja i slavili novu pobjedu koja ih je ostavila u samom vrhu prvenstvene ljestvice.

Trojac Širokog, Dario Drežnjak (20), Rashaun Davis (19) i Mate Mandić (18) najzaslužniji je za nove bodove tima s Pecare, dok su Amerikanac Tavarius Shine s 20 i Nikola Tanasković sa 17 poena bili najbolji kod Borca.

HKK Široki: Davis 19, Zubac 5, Buljević 4, Drežnjak 20, Mandić 18, Marušić, Čović, Čolak 4, Šušak, Damjanović, Vujanović 8, Batinić 9

KK Borac: Shine 20, Nikolić 10, P. Lončar 3, Đumić 10, Tanasković 17, Knežević, Marković 5, Glogovac 6, S.Lončar, Maran 4, Reljić, Janković