I to je moguće: Golden Stade doživio debakl

Bogata noć u NBA ligi

Noć sa petka na subotu ponudila je izuzetno bogat program u NBA ligi. Odigrano je čak 14 utakmica, od kojih su neke bile i više nego interesantne.

Svakako najzanimljiviji rezultat zabilježen je na utakmici Portlanda i Golden Statea. Aktuelni prvak i najbolji tim NBA lige doživio je peti poraz u sezoni, a on je bio zaista težak.

Portland je slavio sa nevjerovatna 32 poena razlike (137:105), a prvo ime susreta bio je fenomenalni Lillard, koji je ubacio 51 poen. Warriorsima nije pomoglo ni još jedno dobro izdanje Curryja, koji je ubacio 31 poen (7 trojki).

Ključna je bila treća četvrtina, koju je Portland dobio sa 36:17, čime je dodatno povisio prednost koju je imao na poluvremenu i mirno priveo utakmicu kraju.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti također neočekivanu pobjedu Indiane na gostovanju kod Oklahome rezultatom 101:98. Pacerse je do pobjede vodio Ellis sa 27 poena, a najbolji pojedinac u redovima poraženog tima bio je Westbrook sa 23 poena i 18 asistencija. Zanimljivo, zvijezda Thundera je do double-double učinka stigla već sredinom druge četvrtine.

San Antonio je stigao do očekivane pobjede protiv Los Angeles Lakersa rezultatom 119:113, a najefikasniji igrači utakmice bili su Parker i Bryant sa po 25 poena. Chicago je na krilima McDermotta (30p) rezultatom 116:106 savladao Toronto, dok je Miami kao gost bio bolji od Atlante sa 115:111.