Igokea razbila Široki

Liga 6

Igokea je u prvom kolu Lige 6 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine slavila protiv Širokog sa 68:52.

Igokea, koja se nakon ABA lige fokusira na domaće prvenstvo, upisala je sigurnu pobjedu u dvorani u Aleksandrovcu na početku lige "šestice".

Domaćin je priveo prvu četvrtinu u svoju korist (15:11), a na poluvremenu je imao 10 razlike (40:30).

Širokobriježani su u trećoj četvrtini ubacili samo dva poena (15:2) i tu je sve bilo riješeno. Iako je gostima pripala zadnja dionica,  Igokea je na kraju uvjerljivo slavila sa 68:52.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Radivojević sa 17 i Šibalić sa 14 poena vodili su Igose do trijumfa, dok je jedini dvocifren kod gostiju bio Čolak sa 11 poena i devet skokova.