
Nakon pobjede Zrinjskog u prvom susretu finalne serije play-offa šampionata BiH, večer je u Aleksandrovcu odigran drugi meč, a Igokea je pobjedom od 80:59 uspjela poravnati na 1:1 u seriji.
Zrinjski je, ipak, nešto bolje otvorio susret. Vodili su Mostarci 19:15 nakon prvih 10 minuta igre, ali onda u drugoj dionici Igokea pojačava tempo.
Sjajno su igrali domaći u drugoj četvrtini u kojoj su preuzeli vodstvo i na odmor otišli sa prednošću od +6 (36:30).
Drugo poluvrijeme je donijelo i nastavak dobre igre domaćih. Prednost Igokee je rasla iz napada u napad, a pet minuta prije kraja susreta je bilo jasno da će domaći stići do ubjedljive pobjede pošto su imali +20 (72:52).
Na kraju su domaći lagano priveli susret kraju i poravnali u seriji na 1-1 u pobjedama.
Treći susret finalne serije se igra u Mostaru, u subotu od 20:15 sati.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.