Igokea šokirala Partizan u Pioniru

ABA liga, 17. kolo

Košarkaši Igokee slavili su večeras u Pioniru u okviru 17. kola ABA lige protiv Partizana rezultatom 73:66.

Domaća ekipa je mnogo bolje otvorila meč i već su nakon prve četvrtine imali prednost 22:11. Ipak, bh. predstavnik se u drugoj četvrtini donekle uspjeva vratiti u meč te se na odmor odlazi sa prednošću domaćina od 34:28.

Igokea je u drugom poluvremenu bila daleko bolji rival i već su u trećoj dionici nagovjestili da će odnijeti bodove iz Pionira. Dobili su taj period igre rezultatom 22:14, da bi i u posljednjoj dionici dominirali za konačnih 73:66 i šestu pobjedu ove sezone za bh. predstavnika.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Partizan je nakon ovog meča ostao na šest pobjeda, a ovo im je bio jedanaesti poraz.