Incidenti u Pioniru, sudije napustile teren, ali na kraju je meč ipak završen
Sudije 20 sekundi prije kraja napustile Pionir, ali meč se ipak završio

Cedevita slavila u Beogradu

Utakmica 12. kola ABA lige između Partizana i Cedevite prekinuta je kod rezultata 68:74.

Partizan je bio na pragu poraza od Cedevite, a onda se u zadnjoj minuti dogodilo nešto što je dovelo do prekida meča.

Naime, navijači Partizana su izazvali incident, gađali su gostujuću klupu, a onda su sudije i gosti napustili parket.

Sudije Pukl, Petek i Nedović nisu izašli na teren više od 20 minuta, na kraju je donešena odluka da se meč završi.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Odigrano je i tih 20 sekundi nakon što se tribina ispraznila, a Cedevita je na kraju slavila sa 77:71, dok domaće vjerovatno čeka žestoka kazna rukovodstva ABA lige.

stakleni
Izbaciti ih iz takmičenja na 5 godina! A nakon toga, ako se kvalifikuju, 5 godina igranja bez publike!