Izrael bolji od bh. juniora, naša selekcija će razigravati za plasman od 9. do 16. mjesta

Evropsko juniorsko prvenstvo B divizije

Juniorska reprezentacija BiH porazom od Izraela je završila takmičenje u Grupi C Evropskog prvenstva B divizije.

Odigrali su naši mladi košarkaši dobar meč, ali su Izraelci na kraju slavili pobjedu rezultatom 82:77.

Tako je juniorska selekcija BiH zauzela treće mjesto u grupi, pa će u nastavku turnira igrati za plasman od 9. do 16. mjesta na EP.

Izraelci su nešto bolje otvorili utakmicu, te su prvu četvrtinu riješili u svoju korist, rezultatom 24:20.

Druga četvrtina je donijela izjednačeno nadmetanje, BiH je u ovom periodu bila uspješnija za pola koša, pa se na odmor otišlo vodstvom Izraela od 43:40.

Treća četvrtina bila je najbolji period igra naše reprezentacije. Sjajno su igrali naši košarkaši u ovom dijelu igre tako da su u zadnjih 10 minuta utakmice ušli sa prednošću od 62:58.

Ipak, Izraelci su bili bolji u zadnjoj četvrtini, zadržali su koncentraciju i na kraju slavili pobjedu.

Najefikasniji u selekciji BiH bio je Topolović sa 19 poena, dok su po 14 ubacili Huseinspahić i Radak.

Kod Izraela se istakao Dovrat koji je postigao 25 poena.