Nurkić odličan protiv Lakersa, ali Portland nastavlja s porazima
Foto - EPA

Novi double-double bh. centra

Portland Trail Blazersi nastavljaju s porazima u NBA ligi.

Ovog puta tim našeg Jusufa Nurkića poražen je na gostovanju kod Lakersa u Los Angelesu, a rezultat je glasio 99:94.

Lakersi su vodili većim dijelom ove utakmice. U prvom poluvremenu u imali i plus 13, ali dozvoljavaju gostima iz Portlanda da se vrate u meč.

Na odmor se odlazi rezultatom 54:53 u korist Lakersa, a nastavak donosi poprilično izjednačenu igru.

Međutim, Trail Blazersi ponovo odigravaju loše ključne minute i doživljavaju treći uzastopni poraz.

Jusuf Nurkić je odigrao još jedan odličan meč. Imao je double-double učinak od 16 poena i 13 skokova, a ovom učinku je dodao i četiri asistencije.

Anthony Davis je s 30 poena vodio Lakerse do trijumfa, odličan je bio i Carmelo Anthony s 24, a kod Trail Blazersa je najefikasniji bio Norman Powell s 30 koševa.