Kakanj se pridružio Igokei, Mladosti i Leotaru u polufinalu

Doigravanje za prvaka BiH

Košarkaši Kaknja igrat će u polufinalu doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine.

Igokea je jedina bila obezbijedila plasman u polufinale sa maksimalnih 10 pobjeda u Ligi šest, dok su večeras prolaz ovjerile i Mladost, Leotar i Kakanj.

Kakanj je do važne pobjede stigao na Pecari protiv Širokog Brijega. Gosti su slavili uvjerljivo, rezultatom 81:69.

Prva četvrtina donijela je izjednačenu košarku (24:24), no do poluvremena Kakanjci stižu do osam poena prednosti (44:36).

U nastavku se Široki vratio, ali Kakanj je sjajnom igrom u posljednjih 10 minuta ipak stigao do pobjede.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Tomić je predvodio goste sa 19 poena i devet skokova, Muflizović je dodao 11, a Maksimović 10 poena. Najefikasniji domaći igrač bio je Čorić sa 16 poena, Zubac je dodao 13, a Vranješ 11 poena.