Septembar u Zagrebu će svi željeti što prije da zaborave: Bayern nije najgori poraz za Dinamo
FIBA

KK Dinamo Zagreb doživio debakl

Septembar u Zagrebu će svi željeti što prije da zaborave: Bayern nije najgori poraz za Dinamo

Muhamed Bogilović

Težak poraz za hrvatskog predstavnika u FIBA-inom Evropskom kupu.

Bad Blue Boysi se još uvijek nisu oporavili od teškog poraza njihovih ljubimaca protiv Bayerna u Ligi prvaka sa 9:2.

Međutim, danas su dobili novi udarac, a ovoga puta od Košarkaškog kluba Dinamo Zagreb.

U uzvratnoj utakmici playoffa kvalifikacija za FIBA Evropski kup, Dijon je na domaćem parketu deklasirao ekipu Dinamo Zagreba.

Konačan rezultat susreta glasio je 105:57 (28:20, 22:15, 30:12, 25:9).

Od početka utakmice jasno je bilo da će ovo biti jednosmjerna ulica za francuskog predstavnika.

Oglasi

Vrijedi istaći da je Dinamo imao dosta skraćeniju rotaciju od Dijona, ali ono što se desilo je zaista iznenadilo sve ljubitelje košarke.

Niko nije očekivao da će razlika na kraju biti 48 poena, a posebno nakon prve četvrtine kada je razlika bila svega osam poena.

Drugo poluvrijem Dijon je odlučio u potpunosti da demolira ekipu košarkaških Modrih i tako nanese zaista težak poraz.

Najefikasniji pojedinac na terenu bio je Gavin Ware koji je postigao 21 poen za svega 16 minuta igre.

Osim njega dvocifren poenterski učinak imali su Allan Dokossi sa 14 poena, Joshua Obiesie sa 12 poena i Maris McDuffie sa 11 poena.

Oglasi

Na drugoj strani jedini vrijedni pomena bili su Filip Kraljević sa 17 poena i Ivan Novačić sa 11 poena.

Naredna utakmica za Dinamo biće u Premijer ligi Hrvatske 30. septembra protiv ekipe Zaboka.

JDA Bourgogne Dijon - Dinamo Zagreb 105:57 (28:20, 22:16, 30:12, 25:19)

Dijon: McDuffie 11, Ducote 9, Edwards 8, Obiesie 12, Kamardine 7, Holston 2, Ware 21, Sengfelder 8, Julien 7, Dokossi 14 i Dally 6.

Dinamo Zagreb: Paponja 3, Garafolić 6, Kralj 3, Nakić-Vojnović 5, Majić 3, Mikšić 2, Novačić 11, Vučić 5, Kraljević 17 i Jacović 2.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi