KK Igokea - KK Bosna uživo na SportSport.ba

LIVE!

Kraj
KK Igokea Partizan - KK Bosna ASA BHT 82:65

Igokea je zasluženo slavila nad Bosnom pred svojom publikom. Pobjeda je došla prvenstveno zbog većeg zalaganja i želje domaćih igrača koji pred domaćom publikom, protiv ekipe iz Sarajeva uvijek imaju poseban motiv. Vidno razočaran igrom svojih igrača, Admir Bukva, Direktor KK Bosna za SportSport.ba je prokomentarisao:

"Odnos prema igri koji su pokazali naši igrači nikako ne može biti zadovoljavajući. Pobjeda Igokee je čista kao suza i ja im ovom priliko čestitam. Imaćemo o čemu pričati na povratku u Sarajevo."

U večerašnjem meču prvi put smo imali prilike vidjeti i novog igrača Bosne, Davida Jacksona koji je ppogodio 3 trojke i najavio da bi se moglo raditi o solidnom pojačanju za bordo tim.

33. min.
KK Igokea Partizan - KK Bosna ASA BHT 72:56

Čini se da je pitanje pobjednika u Aleksandrovcu riješeno. Igokea je u dosadašnjem toku susreta prikazala bolju igru i po svemu sudeći proslaviće pobjedu nad Sarajlijama. Nakon nezgodnog pada Goran Ikonić je povrijedio ruku i napustio igru. U ovom trenutku, teško je procijeniti da li se radi o težoj povredi, ali izvjesno je da je za njega ovaj meč gotov.

Kraj 2/4
KK Igokea Partizan - KK Bosna ASA BHT 49:34

Igra Bosne u drugoj četvrtini se potpuno raspala. Domaćin je na krilima navijača nakon 20 minuta igre više nego zasluženo stigao do 15 poena prednosti (49:34). Osim nadahnute igre Igosa ovakvom rezultatu kumovao je i indolentan odnos izabranika trenera Jurija Zdovca koji će imati šta kazati svojim košarkašima na poluvremenu.

Kraj 1/4
KK Igokea Partizan - KK Bosna ASA BHT 19:18

U prvoj četvrtini potpuno izjednačen susret. U redovima Igokee prednjači Amerikanac sa brojem 15 na leđima, Allen Myron, koji je dalekometnim šutevima doveo svoju ekipu do minimalne prednosti. S druge strane trojkama su odgovorili Ikonić i Bavčić.

5. min
KK Igokea Partizan - KK Bosna ASA BHT 11:10

U prepunoj dvorani "Nenad Baštinac" počeo je derbi susret 24. kola Prvenstva BiH. Domaći su snažno otvorili utakmicu nošeni navijanjem sa tribina, ali Sarajlije hvataju priključak. Još uvijek se čeka na debi novog igrača u redovima Bosne, Davida Jacksona.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Dvorana: SC Nenad Baštinac.
(19:18, 30:16, 17:20, 16:14)
Gledalaca 1.200. Sudije: Ante Drmić (Tomislavgrad), Aco Okuka i Dragan Nenadić (Kiseljak).

IGOKEA PARTIZAN: Tošić 6, Bocka 9, Stazić 9, Đurica, Vučurović 14, Ćup 6, Write 11, Tautvidas 10, Kovačević 4, Alan 13.
Trener: Zoran Sretenović.
BOSNA ASA BHT: Hajrić 4, Šehović 3, Pašalić 2, Ikonić 17, Panić, Bavčić 14, Klinac, Jackson 9, Bailey 4, Suljagić, Đurasović, Rahimić 12.
Trener: Jurij Zdovc.