Borac odigrao sjajno prvo poluvrijeme i na kraju rutinski savladao Promo

Prvenstvo Bosne i Hercegovine u košarci

H. Zilić

Nastavljeno je košarkaško prvenstvo Bosne i Hercegovine, a večeras je odigrana prva utakmica u 2024. godini i to u banjalučkom Boriku.

Borac je ugostio Promo iz Donjeg Vakufa i slavio rezultatom 67:59 u utakmici gdje ekipe nisu baš briljirale u fazi napada.

Već prvo poluvrijeme je odredilo tok ove utakmice, a to je bila jednosmjerna ulica.

Borac je prvu četvrtinu dobio 17:8, drugu četvrtinu rezultatom 25:16. Na poluvremenu su imali prednost 42:24 i u tim trenucima je sve bilo jasno.

Istina, Promo se trznuo u trećoj četvrtini koju su dobili 10:18, ali u posljednjem periodu nisu imali snage za veliki preokret.

Posljednja četvrtina je okončana rezultatom 15:17 za goste, ali Borac je igrao rutinski i koliko ima treba da susret privedu kraju.

Kod pobjedničke ekipe Šešlija je bio odličan sa double-double učinkom od 16 poena i 11 skokova.

U redovima Proma Punter je ubacio 15 poena, dodao četiri skoka tri asistencije.

Borac je na omjeru 8-6 i zauzima treću poziciju na tabeli, dok je Promo na devetoj poziciji s omjerom 5-9.