Bh. juniori poraženi od Gruzije

Eurobasket B divizije

H. Zilić

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Gruzije rezultatom 79:75 u četvrtom kolu Eurobasketa B divizije.

Početak meča počeo je u izjednačenom ritmu, a tome svjedoči i rezultat prve četvrtine 16:16.

U drugoj četvrtini Gruzijci su igrali bolje i otišli su na poluvrijeme sa prednošću od osam poena razlike.

Početkom treće četvrtine ponovo loša igra naše selekcije što protivnici koriste da odu na preko deset poena razlike, ali onda veliki povratak naših momaka.

Posebno se izdvaja posljednja četvrtina gdje smo zaigrali sjajno i uveli meč u potpuni egal.

Dvije minute prije kraja rezultat je glasio 73:72 za Gruziju.

Ipak u finišu meča Gruzija pravi seriju od 6:0 što je na kraju presudilo za konačan trijumf od 79:75.

Gruzijce je do trijumfa predvodio Ockhikidze sa 27 poena i sedam asistencija, pratio ga je Sulaberidze sa 14 poena.

Kod naše selekcije prvo ime bio je Trnka sa 21 poenom i pet asistencija, 16 poena je ubacio Zrno.

Naši momci nakon četiri kola imaju omjer od tri pobjede i jednog poraza i za plasman u četvrtinu finala sa prve pozicije treba nam trijumf protiv Kosova u posljednjem kolu, i poraz Gruzije od Nizozemske u protivnom u nokaut fazu idemo kao drugoplasirani.