Lauvergne se vratio nakon osam mjeseci i odmah pokazao kakav je majstor

Sjajno izdanje Francuza

A. Čaušević

Fenerbache je u 4. kolu turskog prvenstva na domaćem parketu pobijedio Bahcesehir rezultatom 74:60.

Nakon osam mjeseci pauze nastup je upisao Joffrey Lauvergne i odmah pokazao da je jedan od najboljih košarkaša u Evropi.

Francuz koji nije igrao od februara zbog povrede skočnog zgloba je na terenu proveo 22 minute i postigao 13 minuta. Bio je najefikasniji u domaćem timu.

Poslije vrlo neefikasne prve četvrtine (13:7), Fener je pitanje pobjednika riješio u trećoj dionici kada je otišao na +17. Konačan rezultat glasio je 74:60.

Potražite više informacija na temu Super Ligi:

U pobjedničkom timu izdaja se učinak Berkaya Candana od 12 te Kostasa Sloukasa od 10 poena.

Najraspoloženiji kod gostiju bio je JaJuan Johnson koji je meč završio sa 19 poena i devet skokova.