LeBron blistao protiv bivšeg tima, Warriorsi na Curryjev pogon

Bogata noć u NBA ligi

U noći sa ponedjeljka na utorak odigrano je jedanaest utakmica NBA lige u kojim je bilo mnogo uzbuđenja.

Aktuelni prvaci Golden State Warriorsi su na svom terenu savladali Minnesotu Timberwolves sa 116:108. Domaći su furiozno otvorili meč i odmah poveli sa 13:0, ali se s vremenom Minnesota vraćala u igru i na poluvremenu je gubila sa šest razlike (63:57).

U trećoj četvrtini, Golden State ponovo vraća dvocifrenu prednost i završava ovu dionicu sa +14 (91:77). Ispostavilo se da je taj zaostatak bio nenadoknadiv za goste, koji su do kraja uspjeli samo ublažiti poraz.

Prvo ime susreta bio je Steph Curry sa 38 poena, šest asistencija i sedam skokova. U pobjedničkom timu efikasan je bio i Thompson sa 26, dok je Minnesotu predvodio Towns sa 31 poenom i 11 skokova.

Los Angeles Lakersi su u Staples Centru porazili Miami Heat sa 108:105. U vrlo neizvjesnoj utakmici posebno se istaklo nekoliko igrača, a prednjačio je LeBron James koji je zamalo stigao do triple-doublea protiv bivšeg tima - 28 poena, 12 asistentcija, 9 skokova. Najefikasniji je bio Kuzma sa 33, dok su sa druge strane Winslow i Wade ubacili 28, odnosno 15 poena.

Od ostalih utakmica, vrijedi istaći odlične partije Georgea u pobjedi Oklahome nad Utahom (31 poen, šut iz igre 8/10), Nikole Jokića koji je razbio Memphis (27 poena, 6 asistencija, 12 skokova), te Dončića koji je protiv Orlanda bio blizu triple-doublea (7 poena, 9 asistencija, 11 skokova).