LIVE! Bosna ASA BHT - Igokea Partizan 84:79

22:17 KRAJ! Pobjeda Bosne 84:79. Igrač odluke u finišu bio je Goran Ikonić, koje je postigao sedam posljednjih poena Bosne i tako svom timu osigurao pobjedu u prvom meču finalne serije Centrorans lige za prvaka.

22:00 Nastavljena je utakmica. Suci su nakon faula Bocke gostima dodijelili i tehničku grešku, pa je na Bosni da izvede četiri slobodna bacanja, a imaće i napad nakon toga.

21:51 Prekid i dalje traje, no nađeno je kompromisno rješenje. Publika iz dijela tribine koji se nalazi iza klupe gostiju premjestiće se u drugi dio dvorane, i tada će biti nastavljena utakmica. Rezultat je 69:69, a do kraja su ostale nepune četiri minute.

21:46 PREKID U SKENDERIJI! Nakon što je Bocka zaradio ličnu grešku, burno je reagovala klupa Igokee. To je izazvalo reakciju publike, a kada je Bocka pokazao tri prsta prema publici, navijači su reagovali i pokušali se obračunati. Policija je reagovala, ali je kompletna klupa gostiju napustila teren i još uvijek se nalazi u svlačionici.

Picture 024

21:44 Jako loša igra u napadu obje ekipe u posljednjem periodu. Domaći su dugo održavali prednost od tri poena, da bi Bocka nakon tri minute posta postigao tricu za Igokeu i poravnao na 69:69 u 36. minuti.

21:35 Započela je posljednja četvrtina večerašnjeg dvoboja, a trenutno vode domaći sa tri poena prednosti. Trener Igokee Drago Karalić prinuđen je na teren ponovo poslati Kovačevića i Lydeka, koji imaju po četiri lične greške.

Picture 036

21:26 Nesportska lična greška Stefanovića nad Ikonićem, koji je realizovao oba slobodna bacanja za 58:59, u toku je 27. minut utakmice.

21:17 Nakon vodstva Bosne od 48:44 gosti ponovo prave seriju od 7:0 i vraćaju prednost, koja sada u 23. minuti iznosi tri poena razlike. Tako je Bosna opet prinuđena na time out.

21:13 Upravo je počeo treći period, u kojem prvi do poena dolaze gosti i vraćaju prednost od jednog poena razlike - 43:44.

Kraj prvog poluvremena, Bosna vodi 43:42. U finišu prvog dijela ipak su se razigrali Studenti, te napravili veliku seriju od 16:5, prvenstveno zahvaljujući agresivnoj i čvrstoj igri u odbrani. Sve u svemu, dobra košarkaška predstava u Skenderiji, sigurno je da nas očekuje takva i u drugom dijelu.

20:50 Bosna se nošena publikom ipak polako vraća u igru, pa je serijom 9:0 došla na korak od izjednačenja, kada je Ikonić ubacio tricu. Ipak, ne predaju se ni Aleksandrovčani, što nam garantuje neizvjesnu utakmicu do samog kraja.

20:44 Opet je Vučurević nezaustavljiv za studente, koji nakon petnaest minuta igre još uvijek ne mogu da povežu konce. Igoeka igra jako dobro, i vodi sa velikih deset poena prednosti.

20:40 Igokea nastavlja u istom ritmu i u drugom periodu, a Vučurević zabija trojku za maksimalnih plus devet. To je izazvalo reakciju domaćeg trenera Zdovca, koji na parket ponovo šalje Lancea Williamsa.

20:34 Kraj prve četvrtine, Igokea vodi. Velika nervoza uvukla se među igrače Bosne, očito da im pritisak i imperativ pobjede nikako ne odgovara. Samo činjenica da su gosti promašili nekoliko otvorenih šuteva drži ih i igri, obzirom da Igokea zasluženo vodi. Uz zvuk sirene tricu za 25:21 postigao je Stazić.

20:20 Bosna se opet budi, dva vezana koša Hajrića i Sarajlije opet vode 14:12. Igra se dosta agresivno, a sudije sviraju sve, pa se tek igra peti minut. Gosti mnogo protestuju kod djelioca pravde, ali pritisak na sudije s obje strane se mogao i očekivati.

20:18 Nakon odličnog otvaranja pad u igri Bosne. Stefanović je započeo seriju Igosa tricom, a ona se produžila sve do 7:0 i sada Igokea vodi 11:8.

20:10 Igokea je postigla prve poene, ali nakon toga agresivna odbrana Bosne, na rubu faulu, što je rezultiralo da se gosti bune. No, Sarajlije igraju sigurno u napadu i nakon tri minute vode 8:3.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

20:00 Oko tri hiljade gledalaca skupilo se u dvorani Mirza Delibašić gdje upravo treba da počne prvi susret finalne serije prvenstva BiH za košarkaše. U toku je predstavljanje ekipa, koje igraju u najboljim sastavima.

19:58 Večeras u dvorani Mirza Delibašić u okviru prve utakmice finala prvenstva BiH za košarkaše ekipa sarajevske Bosne ASA BHT dočekuje Igokeu Partizan, kojoj je ovo prvi nastup u finalu. Ono što je sigurno jeste da ćemo dobiti novog prvaka, obzirom da je Široki poražen u polufinalu. Utakmica počinje u 20 sati uz LIVE! prenos na SportSport.ba. Uživajte...