LIVE! KK Igokea - KK Grude 99:79

Centrotrans liga za prvaka BiH

4/4 Kraj utakmice: Utakmica u Aleksandrovcu je završena, košarkaši Igokee su prema očekivanjima savladali u ranije odigranoj utakmici 8. kola Centrotrans lige za prvaka Grude 99:79. Nakon ove utakmice IGokea ima je na omjeru 6-2, dok je ekipa Gruda na 1-7.

38. minut: Utakmica u Aleksandrovcu ulazi u svoju samu završnicu, bez većih uzbuđenja, Mladen Gligora je uvezao dvije trice.

34. minuta: Utakmica sličnu na revijanu, odbrane se uopšte ne igraju, šutira se iz svih pozicija, Žitko je postigao već 20 poena.

Kraj 3/4: Završena je treća dionica. Igokea ima veliku prednost. Iako je u košarci bilo kakva prognoza nezahvalna, Grude večeras teško mogu nešto napraviti u posljednjih 10 minuta.

27. minuta: Opet se Igokea vratila na +23, Wright je uvezao četiri poena, sa druge strane četiri prekršaja ima Vujčić.

23. minut: Grude se za sada drže na -14, Tautvydasu su dosuđena dva prekršaja zaredom, domaća klupa i navijači negoduju, nezadovoljni su suđenjem Denisa Čorića iz Mostara

21. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, Igokea ima +17, prednost koju teško gosti iz Gruda mogu stići iako su u Aleksandrovac stigli na krilima velike pobjede u Boriku. Jelčić pogađa tricu.

Kraj 2/4: Završeno je prvo poluvrijeme dvoboja u Aleksandrovcu, Igokea ima veliku prednost 55:38. U domaćoj ekipi Kovačević je ubacio 14 poena, u ekipi Gruda Vujčić je postigao 10.

U toku je 19. minut: Time out je uzeo trener Igokee Zoran Sretenović, razlog domaćini su se malo opustili, trenutačno je 53:38, gosti su napravili mini seriju 5:0.

U toku je 17 minut: Igokea ima 20 poena prednosti, Stefanović i Allen su poenitrali. Mogu li Grude naći izlaz iz ovog tunela ?

U toku je 14. minut: Domaćini su u situaciji da mogu već sada prelomiti utakmicu, imaju velikih 44:28

U toku je 12. minut: Igokea je krenula furiozno, Grude imaju velikih problema, Allen pogađa tricu

U toku je 11. minut: Igokea otvara drugu četvrtinu poenima Lydeka za 29:16, uzvraća Žitko za 29:18, nakon čega slijedi serija Igokee 5:0

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Kraj 1/4: Već 14 poena Kovačevića u prvoj četvrtini koji je za sada prvo ime utakmice. Domaći su prvenstveno zahvaljujući dobroj odbrani i poenima Kovačevića došli do velike prednosti u prvih 10 minuta igre

U toku je 7. minut: Na žalost gostiju, njihov najboljji igrač u dosadašnjem toku utakmice, Gligora Lovro, već je došao do treće lične greške, a Kovačević je neumoljiv sa slobodnih (6/6).

U toku je 6. minut: Grude u igri održava Gligora Lovro i ne dozvoljava domaćima već u startu prelome utakmicu. Već 6 poena Gligore.

U toku je 6. minut: Nakon samo 5 minuta igre domaći su već došli do dvocifrene prednosti. Patterson zakucava i podiže domaću publiku na noge.

U toku je 5. minut: TREĆA BLOKADA PATTERSONA! Nema prolaza za Hercegovce.

U toku je 4. minut: Poslije početnih laganih poena Gruda, preko Gligore i Vujčića Igokea je podigla igru u odbrani. Patterson je već ubilježio dvije blokade, a Kovačeviću su se u napadu priključili i Wright i Bocka.

U toku je 3. minut: Igrač koji je briljirao u prošlom kolu, Siniša Kovačević i večeras je najavio dobru partiju. i do sada postigao sve poene za Igokea Partizan. 4 sa linije za slobodna bacanja (100%) jednu dvoju sa poludistance i jednu trojku.

Na molbu gostiju koji nisu željeli dva puta putovati ka Banjaluci (jučer su igrali meč sa Borcem) susret u Aleksandrovcu pomjeren je za ponedjeljak. Utakmica je počela prije nekoliko trenutaka, bez značajnijih rezultatskih pomaka.