Mladost u dobroj utakmici bolja od Leotara

Liga 6

Košarkaši Mladosti savladali su Leotar u prvom kolu Lige 6.

Nakon Kaknja i Igokee, u prvom kolu Lige 6 na svom parketu slavila je i Mladost.

U Mrkonjić Gradu je Leotar poražen sa 85:79 u dosta dobrom i uzbudljivom meču. Gosti su vodili nakon prvog perioda igre sa 22:17, ali je Mladost imala poen prednosti na poluvremenu (37:36).

Bilo je neriješeno nakon treće četvrtine, da bi Mladost sjajnom igrom, pogotovo u odbrani, ipak došla do pobjede u zadnjih 10 minuta.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Radukić je ubacio 23 poena uz 13 skokova u pobjedi Mladosti, dok je Svilar ubacio 20, a Đuranović 17 poena. Na drugoj strani Radenković je ubacio 25 poena.