Sjajna partija Jusufa Nurkića u pobjedi Sunsa kod New Orleansa
Bh. košarkaš je potvrdio jako dobru formu

Gosti slavili na četiri meča, domaći na tek dva

Samir Mlaćo

Na NBA parketima rano jutros po našem vremenu odigrano je šest utakmica.

Naš Jusuf Nurkić pružio je novu itekako kvalitetnu partiju u pobjedi Phoenixa Sunsa kod New Orleans Pelicansa.

Sunsi su slavili 124:111, a presudila je prva četvrtina koju su dobili 46:28. Pelicansi se nisu uspjeli vratiti u meč, a istakao se nevjerovatni Devin Booker koji je ubacio čak 52 poena, uz tri skoka i devet asistencija.

Pratio ga je Durant sa 20 poena i sedam skokova, dok je Nurkić upisao 19 poena, isto toliko skokova, te četiri asistencije.

U redovima Pelicansa Wiliamson je ubacio 30 poena.

Boston Celticsi su kao gosti savladali Charlotte sa 118:105, a goste su do pobjede predvodili Hauser i Tatum sa po 25 poena. Kod Charlottea Bridges je završio sa 26 poena i 11 skokova, te osam asistencija.

Gosti su slavili i u duelu Detroit Pistonsa i Memphisa. Bilo je 110:108. Presudilo je drugo poluvrijeme koje je pripalo Memphisu 66:51. Jackson je istakao kod Memphisa sa 34 poena, dok su kod domaćih bolji od ostalih bili Cunningham sa 29 poena, a Ivey je dodao 18.

Indiana je bila apsolutni favorit protiv Brooklyn Netsa i to je opravdalo. Završilo je 133:120, a nijednog trenutka pobjeda domaćih nije došla u pitanje.

Haliburton je ubacio 27 poena kod Indiane, pratio ga je Smith sa 17, dok je kod gostiju 22 poena ubacio Thomas, a jedan manje je dodao Watford.

Izuzetno zanimljiv meč odigrali su Orlando Magic i Portland Blazersi. Završilo je 104:102, iako su gosti zadnju četvrtinu salvili 30:21.

Nisu se uspjeli vratiti u meč, a najbolji kod Blazersa bili su Banton sa 26 poena, te Ayton sa 20.

Kod Orlanda 20 poena Wagnera.

Atlanta Hawksi su slavili na gostovanju kod Chichago Bullsa 113:101.

Bio je to zanimljiv meč, a čak tri četvrtine slavili su gosti, dok je samo posljednja pripala domaćima.

DeRozan i White su se istakli kod Bullsa sa 31 poenom, odnosno 22, dok je Bogdanović kod Atlante završio sa 20 poena, četiri skoka i šest asistencija.