NBA meč u Pioniru: Partizan ubacio 112 poena

MZT nemoćan

Partizan je u 12. kolu ABA lige ugstio MZT Skoplje i na kraju je slavio uvjerljivu pobjedu rezultatom 112:94.

Debi Nenada Čanka na klupi beogradskog tima prošao je zaista odlično. Crno-bijeli su odigrali nerealno efikasan meč i došli su do zaslužene pobjede.

Već nakon prvih deset minuta igre bilo je jasno kako gosti iz Skoplja nemaju šta tražiti u Beogradu. Partizan je ovaj dio igre dobio sa 32:19, ali se nisu zadovoljili time i nemilice su punili koš rivala i tokom druge dionice.

Pogađali su domaći apsolustno sve. Do kraja prvog poluvremena ubacili su 69 poena i imali su prednost od 27 razlike, 69:42.

U nastavku su domaći igrali koliko im je potrebno. MZT je malo smanjio prednost, ali na kraju je Partizan upisao uvjerljivu pobjedu.

Mihajlo Andrić je predvodio Partizan do trijumfa sa 29 poena, Miller i Arantinović su dodali po 17, a Williams-Goss je upisao 12 poena i 11 asistencija.

Kod gostiju je Trajkovski meč završio sa 20 poena.