Odlična partija Kikanovića u sedmoj uzastopnoj pobjedi Monaca u ligi

Monaco stigao do sedme pobjede u nizu u LNB ligi

S. Pašalić

Košarkaši Monaca su u 24. kolu francuske LNB lige savladali u gostima Chalon-Reims sa 93:86.

Monaco je bolje otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine vodio sa 27:22. U drugoj četvrtini gosti su uspijevali da održavaju prednost pa se na poluvrijeme otišlo sa 48:41 za Monaco.

U nastavku je Monaco još povećao svoju prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 13 poena razlike, ali su domaći do kraja uspjeli smanjiti tu prednost pa je na kraju završilo 93:86 za Monaco.

Elmedin Kikanović i Paul Lacombe sa po 16 poena su predvodili Monaco do pobjede, a Jones je dodao 15 poena.

Monaco je tako stigao do sedme pobjede u nizu u francuskom prvenstvu i sada se nalazi na petom mjestu na tabeli.