Igokea slavila u Mejdanu protiv Slobode

Domaćima presudila druga četvrtina

Samir Mlaćo, foto: Emir Dindić

U osmom kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine za košarkaše snage su odmjerili Sloboda iz Tuzle i Igokea.

Gosti su na kraju zasluženo slavili 79:69.

U prvoj četvrtini bilo je 23:19, a onda 'uragan' gostiju. Igokea je dobila drugi dio 24:8, te tako na pauzu otišla sa prednošču 43:31.

U nastavku zanimljiv meč, Sloboda dobija drugi dio 22:18, a tri minute prije kraja bilo je šest razlike za goste.

Na semaforu je pisalo 73:67, domaći se nisu predavali, no jasno je bila da pobjeda ide gostima.

Pola minute prije kraja na semaforu je pisalo 79:69 za goste.

Na kraju je završilo istim rezultatom i gosti su upisali pobjedu.

Kod Slobode se sa 20 poena istakao Gutić, dok je Brewron, a Bojić je dodao 10.