OKK Spars deklasiran u Koperu
Predstavnik Bosne i Hercegovine je upisao peti poraz u sezoni i sada su na omjeru od 8-5 (Foto: ABA)

Sarajlije na minus 41

OKK Spars doživio je težak poraz protiv Sixt Primorske u Koperu rezultatom 102:61 u duelu 13. kola Druge ABA lige.

Domaći tim ove sezone dominira u ligi, a večeras su potpuno opravdali epitet favorita protiv Sparsa i na kraju su ih dekalsirali.

Od samog početka je domaći tim kontrolisao rezultat. Nakon deset minuta igre bilo je plus devet (30:21), a domaći su i u nastavku potpuno dominirali i na poluvrijeme se otišli sa prednošću od 20 poena, 56:36.

Ni u nastavku tim Marka Trbića nije pokazao previše. Primorska ih je doslovno uništavala na parketu i bilo je samo pitanje sa kolikom će se razlikom okočati ovaj meč.

Potražite više informacija na temu ABA liga 2:

Na kraju je domaći tim slavio pobjedu od 41 poena razlike i došao je do 12. pobjede u 13 odigranih mečeva.

Do trijumfa je domaće vodio Ivan Marinković sa 22 poena, dok je kod Sparsa Ibrahim Durmo ubacio 16.