OKK Spars demolirao KK Student u Mostaru, Kenan Kamenjaš blistao

Nova pobjeda sarajevskog tima

Košarkaši Sparsa razbili su kao gosti u Mostaru ekipu Studenta rezultatom 52:87 u duelu 18. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Sarajevski tim je odigrao 16 utakmica ove sezone. Trenutno su na omjeru od 12 pobjeda i četiri poraza i zauzimaju drugo mjesto

Dominirao je sarajevski tim od prvog do posljednjeg minuta ovog meča. Ušli su u ovaj duel kao veliki favoriti, a već nakon deset minuta bilo je jasno da će Student teško do izjednačenja, jer su Sparsi imali 10 poena prednosti (10:20).

Nastavili su gosti iz Sarajeva sa boljom igrom i u drugom periodu. Razlika je do poluvremena narasla na plus 13 (28:41) i bilo je zaista teško očekivati da domaći išta naprave u ovom meču u drugom poluvremenu.

Tako je i bilo Sparsi su odradili zaista sjajan posao u nastavku. Njihov trijumf niti u jednom trenutku nije došao u pitanje, a gosti su na kraju slavili pobjedu od 35 poena razlike

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Adin Vrabac sa 16 poena, odličan je bio Kenan Kamenjaš sa double-double učinkom od 15 poena i 10 skokova i bio je bez promašaja iz igre.

Kod domaćeg tima uvjerljivo najbolji bio je Jalen Ross sa 17 koševa.