Partizan razbio MZT, Vrabac ubacio 10 poena

ABA liga

Košarkaši Partizana pobijedili su MZT sa 91:76 u 15. kolu ABA lige.

Partizan je opravdao ulogu favorita protiv gostiju iz Skopja, pa je stigao do 11. pobjede.

Crno-bijeli su bolje otvorili meč, ali kraj prve dionice završen je rezultatom 24:24.

Na poluvremenu je Partizan vodio 47:42, da bi u zadnjoj četvrtini domaći sastav uspio da ode na dvocifrenu prednost i da odluči pobjednika.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Veličković je ubacio 21 poen u pobjedi Partizana, Birčević je dodao 13, a Hatcher 12 poena. Bh. reprezentativac Adin Vrabac ubacio je 10 poena, Kenan Karahodžić četiri poena. Na drugoj strani Sinovec je ubacio 20 poena, a Scott 15.