Partizanu prvi trijumf na strani, Cibona savladala Skoplje

ABA liga

Košarkaši Partizana slavili su danas prvu gostujuću pobjedu tek u 20. kolu ABA lige.

Crno-bijeli su slavili protiv Krke u Novom Mestu rezultatom 75:70.

U prvoj četvrtini nije bilo mnogo poena, a gosti su je dobili rezultatom 13:10. Partizan je sjajno odigrao drugu dionicu i dobio je sa 23:16.

Krka se vraća na samom startu drugog poluvremena i veoma brzo uspjevaju izjednačiti rezultat. Ipak, gosti su se bolje snašli u posljednjoj dionici i upisali drugi vezani trijumf otkad je na klupu ovog kluba došao Aleksandar Džikić.

Ukupno je Partizanu ovo bila osma pobjeda ove sezone, a isto toliko ima i ekipa Krke. Adin Vrabac je na ovom meču upisao četiri poena uz tri skoka.

U drugom današnjem meču košarkaši Cibone slavili su u Zagrebu protiv MZT Skoplja rezultatom 68:62.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Ovo je Ciboni bila deveta pobjeda ove sezone, dok je tim iz Skoplja ostao na osam trijumfa.