Phila nakon produžetka bolja od Hornetsa, fantastični Jokić nedovoljan Nuggetsima
(Foto: EPA) Jokić je sinoć ubacio rekord sezone i izjednačio rekord karijere po broju skokova, ali je LeVertov "floater" srušio njegove Nuggetse

Booklyn Netsi košem LeVerta srušili Denver

Sinoć je odigrano sedam utakmica NBA lige, a najzanimljivije je bilo u Philadelphiji gdje su domaći 76ersi nakon velike borbe i produžetka savladali Charlotte Hornetse sa 133:132.

76ersi su od početka druge, pa sve do polovine četvrte četvrtine imali prednost, koja je većim dijelom tog perioda bila itekako značajna.

Imali su tako domaći polovinom treće dionice i +21, da bi se u zadnjih 10 minuta ušlo vodstvom Phile 96:85.

Ipak, Hornetsi se nisu predavali, nastavili su topiti prednost 76ersa i u zadnjoj dionici, da bi polovinom iste prešli u vodstvo.

Nakon koševa Kembe Walkera 27 sekundi prije kraja regularnog toka Hornetsi su imali prednost od 119:117, ali je Embiid nekoliko sekundi kasnije sa linije za slobodna bacanja poravnao rezultat. Nakon 48 minuta igre je, tako, bilo 119:119, pa se prešlo u produžetak u kojem su domaći imali više koncentracije i na kraju slavili pobjedu.

Sjajnu partiju kod domaćih je pružio Joel Embiid koji je upisao double-double sa 42 poena i 18 skokova. Double-Double je upisao i Simmons sa 22 poena i 13 asistencija, dok je Dario Šarić dodao 18 poena i devet skokova. Kod Hornetsa je najefikasniji bio Kemba Walker sa 30 poena.

Brooklyn Netsi su upisali pobjedu na gostovanju kod Denver Nuggetsa rezultatom 112:110 i to zahvaljujući "floateru" LeVerta u zadnjoj sekundi.

Najefikasniji u pobjedi Netsa je bio D'Angelo Russell sa 23 poena, Jarrett Allen je dodao 18, dok je Caris Levert ubacio poen manje.

Sa druge strane Nikola Jokić je pružio još jednu fantastičnu partiju i meč završio sa 37 poena i 21 skokom. Jokić je tako izjednačio rekord karijere po broju skokova.

Utah Jazz je na svom parketu predvođen Inglesom (27 poena) savladao Celticse rezultatom 123:115, Kingsi su bili bolji od Timberwolvesa (121:110), kao i Pistonsi od Hawksa (124:109). Pacersi su upisali pobjedu nad Miamijem rezultatom 110:102, dok su Wizardsi poraženi u Orlandu rezultatom 117:108.