Pobjeda Barce u Tel Avivu

Katalonci slavili

Košarkaši Barcelone pobijedili su večeras u 5. kolu Euroliga u Tel Avivu ekipu Maccabija rezultatom 79:69.

Barca je zasluženo stigla do pobjede u ovom meču, a Maccabi je samo u uvodnim minutama izgledao silno.

Poveli su domaći sa 7:0, držali su prednost sve do finiša prve dionice, ali je Barca ipak nakon prve dionice imala dva poena prednosti, 20:18.

Preslikana je igra bila u drugoj dionici. Maccabi je bolje otvorio ovaj dio igre, ali je Barca fantastičnom serijom uspjela da dođe do preokreta i vodstva od šest razlike na poluvremenu, 40:34.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Nastavak donosi potpunu kontrolu igre Barcelone. Nije Maccabi uspio da se vrati u meč, Barca je imala čak i 20 razlike, a na kraju je bilo plus 10.

Tyrese Reice u pobjedničkom timu ubacio 21 poen, dok je kod domaćih Andrew Goudelock ubacio 19 poena.