Poraz Barcelone na gostovanju kod ekipe Tenerifea
Domaći upisali pobjedu protiv lidera na tabeli

Treći poraz u sezoni za Barcelonu

S. Pašalić

Barcelona je u okviru 19. kola španske ACB lige na gostovanju kod ekipe Tenerifea upisala poraz 63:57.

Domaća ekipa je od početka nametnula svoj ritam i na poluvremenu otišla sa 11 poena prednosti, rezultat je bio 35:24.

Barcelona je u nastavku malo pojačala i dobila treću četvrtinu sa 16:9. Ipak, u posljednjoj četvrtini domaćini opet uspostavljaju svoj ritam i u jednom trenutku su imali devet poena razlike.

Domaće je predvodio Abromaitis sa 20 poena, dok su u ekipi Barcelone igrači bili dosta neraspoloženi pa je tako Pangos sa 12 poena bio najbolji.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

U drugoj utakmici koja se igrala od 18 sati Zaragoza je na svom parketu upisala pobjedu protiv ekipe Breogana rezultatom 83:69.

Barcelona je i dalje prva na tabeli, dok se ekipa Tenerifea nalazi na petom mjestu.