Džanan Musa predvodio Real Madrid do nove pobjede!

Kraljevi sigurni na gostovanju

E. Ganibegović

Real Madrid je u 14. kolu španske ACB lige upisao novu pobjedu. Rezultatom Kraljevi su slavili trijumf 74:85 protiv tima Obradoiro CAB, a Džanan Musa je bio najefikasniji u redovima Los Blancosa.

Prvih 10 minuta je pripalo domaćem timu. Bilo je 19:15, no nakon toga gosti iz prijestolnice dodali su gas.

Na poluvrijeme je Real Madrid otišao s prednošću od pet poena (34:39) iako je ima i +11 u jednom momentu (28:39).

Prednost Real Madrida rasla je u trećoj dionici. Bilo je +14 (48:62) nakon pola sata igre i bilo je jasno da će domaćin teško išta napraviti.

Uspio je do kraja domaći tim samo da smanji prednost Reala i završilo je 74:85.

Naš reprezentativac Džanan Musa ubacio je 17 poena i imao je jedan skok za oko 18 minuta koliko je proveo na terenu, te je bio najbolji pojedinac u redovima Reala.

Pratio ga je Hezonja koji je ubacio 16 poena, uz četiri skoka i dvije asistencije.

Kod domaćina je 18 poena imao Tinkle i bio je najbolji pojedinac na meču, a pratio ga je Howard s 13 poena.

Naredno kolo Musi i ekipi donosi gostovanje kod Joventuta, dok će Obradorio u goste kod Breogana.