Igokea slavila na Pecari

Liga za prvaka, 10. kolo

Haris Zilić

Odigrana je prva utakmica posljednjeg desetog kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine u Ligi za prvaka u kojoj je Široki na Pecari dočekao Igokeu.

Gledaoci su vidjeli uzbudljiv meč sa dosta lijepih poteza, preokreta, a na kraju je slavila Igokea rezultatom 84:77.

Široki je dobro otvorio susret i dobio prvu četvrtinu sa 20:18. Domaćini su uspjeli zadržati prednost do poluvvremena, na odmor se otišlo rezultatom 40:39 u korist Širokog.

Gosti iz Laktaša utakmicu lome u trećoj četvrtini koju su odigrali fenomenalno. Igokea je treći period dobila rezultatom 26:14 i tako potpuno preokrenula stvari u svoju korist na večerašnjoj utakmici.

Domaći košarkaši su se pokušali vratiti u posljednjem periodu, dobili su sa 23.19, ali to je bilo dovoljno samo da ublaže poraz za konačnih 84:77.

Kod Igokee Jošilo je postigao 16 poena uz sedam skokova, a susret sa 16 ubačenih poena okončao je i Milosavljević.

U redovima Širokog dva košarkaša imala su po 17 ubačenih poena, to su Čović i Pepin, s tim da je Pepin dodao i devet skokova.

Igokea tako Ligu prvaka završava s omjerom 8-2, a Široki s omjerom 5-5.

Nakon preostala dva susreta desetog kola koja se igraju sutra saznat ćemo konačan poredak Lige za prvaka pred finalni play-off, a u sutrašnjim duelima sastaju se Bosna Meridianbet - Mladost Mrkonjić Grad i Sloboda - Borac.