Široki večeras kao NBA tim

Ubacili 120 poena

HKK Široki pobijedio je večeras u Banjaluci Lovćen rezultatom 120:95 u susretu 9. kola ABA 2 lige.

Širokobriježani su odigrali zaista fenomenalan meč. Napadački su bili izuzetno raspoloženi i zabili su čak 120 poena.

Od prve do posljednje sekunde bh. tim je vodio. Dominantni su bili u svih 40 minuta meča i na kraju su slavili uvjerljivu pobjedu od 25 poena prednosti.

Široki je do trijumfa predvodio Ivan Kučan s 23 poena, Božić je dodao 21, a jedini od igrača tima s Pecare koji nije zabio poene bio je Galić.

Potražite više informacija na temu ABA liga 2:

S druge strane Hadžibegović je ubacio 27 poena, a Washington je bacio 26 uz 40 minuta provedenih na parketu.

Široki je na trećem mjestu ABA 2 lige s omjerom 6-3, dok je Lovćen na učinku od tri pobjede i šest poraza.