Okršaj bh. timova pripao Sarajlijama

S. Mlaćo
Osmo kolo NLB ABA 2 lige donijelo je okršaj dva bh. tima, Sparsa i Širokog Brijega.

Sparsi su na kraju slavili  69:63.

Poveli su Sparsi na samom startu 15:5, da bi se na prvu pauzu otišlo pri rezultatu 23:15.

U nastavku se bude Širokobriježani, što im je bilo dovoljno da se na odmor ode pri rezultatu 33:33.

Treću četvrtinu obilježila je rezultatska klackalica. Ekipe su se neprestano smjenjivale u vodstvu da bi Spars preko Mustapića, Vrbice i Tejića na dvije minute do kraja trećeg perioda stvorio prednost od 4 poena 47:43. Široki preko Čolaka dolazi do poena za 47:45 što je i rezultat na ulazu u posljednjih deset minuta. U nastavku susreta Široki preko Čolaka dolazi do novog izjednačenja. Spars je uspio stvoriti prednost od četiri poena na šest minuta do kraja utakmice. Široki se vrlo brzo vraća i novo izjednačenje smo mogli vidjeti na četiri minute do kraja 56:56. Spars preko Ramljaka, Polutka i Vrbice dolazi do pet poena prednost (65:60). Sa druge strane Božić pogađa za 65:63 na 25 sekundi do kraja. Vujanović iz Širokog pravi faul na Lakiću koji pogađa oba slobodna bacanja za 67:63. Široki nije uspio iskoristiti napad koji je imao, Ivanov pravi faul nad Buzom koji pogađa oba bacanja za konačni rezultat 69:63.

Spars je do pobjede vodio Arijan Lakić sa 13 postignutih poena, a pratili su ga Marko Ramljak sa 12 i Marko Tejić sa 11 ubačenih poena.

U ekipi Širokog Luka Božić je postigao 21 poen, Mateo Čolak 14 poena i Ive Ivanov 11 poena.

Spars – Široki   69:63   (23:15; 10:18; 14:12; 22:18)

Potražite više informacija na temu ABA liga 2:

Spars: Burch Manning 3, Durnik, Mustapić 2, Hasandić 3, Vrbica 9, Abell, Polutak 7, Buza 5, Lakić 13, Butorac 4, Tejić 11, Ramljak 12.

Široki: Ivanov 11, Kučan 3, Vucić 2, Bilinovac 3, Čolak 14, Miletić, Caruthers, Galić, Čović 6, Božić 21, Damjanović, Vujanović 3.