Široki razbio Kakanj

Uvjerljiv trijumf

Košarkaši Širokog pobijedili su Kakanj 94:68 u susretu 3. kola Lige 10.

Kakanj je bolje ušao u meč. Imali su prednost na otvaranju meča, ali je nakon 10 minuta Široki uspio da dođe do vodstva, 24:23.

Bolje su domaći košarkaši ušli u drugu dionici. Otišli su na plus sedam, ali tim Josipa Pandže do poluvremena se vraća u igru i na poluvrijeme odlazi sa poenom prednosti, 41:40.

Neizvjestan meč je viđen u trećoj dionici. Igralo se uglavnom koš za koš, da bi nakon 30 minuta Široki imao poen prednosti, 60:59.

Otišli su domaći košarkaši na šest razlike na otvaranju posljednje dionice. Dobrom odbranom su potpuno zaustavili Kakanj, te su prelomili meč u svoju korist.

Na kraju su slavili uvjerljivu pobjedu do koje ih je vodio Jure Zubac s 22 poena.

Kod Kaknja je najefikasniji bio Vojin Svilar sa 22 poena.