Široki zatrpao koš Rabotničkog uz dva rekorda

Ubjedljiv trijumf

A. Čaušević

Široki Brijeg je u meču ABA 2 lige igranom na Ilidži pobijedio Rabotnički ubjedljivim rezultatom 106:77.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena i minimalne prednosti ekipa iz Sjeverne Makedonije bh. predstavnik je odigrao furiozan meč u nastavaku.

Širokobriježani su dobili treću dionicu sa 23 razlike (41:18), da bi u posljednjoj dionici potvrdili pobjedu.

Tim iz Hercegovine je tako postavio dva nova rekorda ovog takmičenja. Postao je tim s najviše postignutih poena u jednoj četvrtini (41) te tim s najviše poena u jednom poluvremenu (71).

Potražite više informacija na temu ABA liga 2:

Interesantno trojica najefikasniji igrača su meč završili s istim brojem poena. Thomas za Široki te Balmažević i Pitts su zabili po 22 poena.

Široki se ovom pobjedom probio u gornji dio tabele te drži mjesto koji donosi plasman u play-off.