Sloboda bolja od Zrinjskog

Liga 12

U posljednjem susretu 15. kola Lige 12 košarkaši Slobode savladali su Zrinjski sa 79:66.

Sloboda je u Mejdanu stigla do sigurne pobjede, sedme u prvenstvu. Prva dionica u kojoj je ukupno postignuto 25 poena, pripala je gostima iz Mostara (13:12).

Na poluvremenu su domaći vodili sa rezultatom 33:29. Domaćin je bio bolji u nastavku, pa je zasluženo stigao do pbjede na kraju.

Sinadinović je ubacio 16 poena za Slobodu i on je bio najefikasniji u domaćem timu. Čak trojica igrača Slobode ubacili su po 13 poena - Hrnčić, Sekulović i Muratović, dok je Tanasilović dodao 12 poena.