Sparsi i dalje stopostotni, pala i Mladost

Košarkaško prvenstvo BiH

Košarkaši Sparsa ostvarili su četvrtu pobjedu u četvrtom kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Sparsi su u Sarajevu ugostili Mladost iz Mrkonjić Grada i prilično lagano su došli do pobjede, mada je bilo perioda igre u kojem su i gosti pokazali da nešto znaju. Konačan rezultat glasio je 85:81.

Prva dionica završena je rezultatom 23:22, a na poluvremenu je bilo plus tri (47:44).

U nastavku je domaćin uspio da slomi otpor Mladosti, pa je krajem treće dionice bilo plus 10.

Gosti iz Mrkonjić Grada više nisu uspjeli da se vrate, pa su Sparsi zadržali maksimalan učinak nakon četiri kola.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Predvodio je domaće Peršić sa 21 poenom, Kenan Bajramović ubacio je 20 poena, Mičić 13, Gajić 12.... U gostujućem sastavu najbolji je bio Jeremić sa 18 poena.