Sparsi savladali Kakanj i upisali prvu pobjedu

Vrijedna pobjeda za Sparse

Samir Mlaćo

Košarkaši Spars Ziraat Bank tek u 5. kolu Lige za prvaka upisali su prvu pobjedu.

Sparsi su večeras u Maloj dvorani Skenderije savladali KK Kakanj 78:70 (22:26, 24:11, 16:14, 16:19)

Gosti su bolje otvorili meč, te slavili prvu četvrtinu 26:22. Ipak, domaći su bude te pružaju sjajnu partiju u drugom periodu igre. Na pauzu se odlazi pri rezultatu 47:37 za Sparse.

U drugom poluvremenu izjednačena utakmica, a treća četvrtina pripada domaćima 16:14. Do kraja su se Kakanjci pokušali vratiti u meč, dvije i pol minute prije kraja bilo je 71:65, ali vremena za potpuni preokret nije bilo.

Kod domaćih su se istakli Stefan Đorđević sa 20 poena, dok su po 12 dodali Jovanović i Kovačević. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Vojin Svilar sa 22 poena, dok je Palavra dodao 15.