Stotka Mege u Zagrebu

Cibona poražena

Košarkaši Mega Leksa su večeras u 25. kolu ABA lige savladali Cibonu sa 100:87.

Cibona je nakon prve četvrtine vodila sa 31:28, ali su gosti iz Srbije bili bolji u preostale tri četvrtine pripale. Mega je do poluvremena uspjela preokrenuti rezultat i na odmor otići s prednošću 53:50.

Treća četvrtina je odlučila pobjednika, a Mega je u njoj slavila sa 22:14, da bi u posljednjoj dionici samo potvrdila svoju pobjedu.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Zagorac je bio najefikasniji igrač pobjedničkog tima sa 22 poena, dok je sa druge strane Sakić ubacio 18 poena.

Bh. košarkaš Emir Sulejmanović nije nastupio za Cibonu u ovom susretu.