Svetislav Pešić više nije mogao više da šuti, njegove riječi odjekuju Srbijom

Smatra da je sve laž

Svetislav Pešić više nije mogao više da šuti, njegove riječi odjekuju Srbijom

Edmir Škorić

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić oglasio se zbog navoda koje smatra netačnim, a objavljeni su jučer u medijima.

Nakon eliminacije u osmini finala Eurobasketa od Finske, u Srbiji se čeka smjena Pešića, za kojeg se vjeruje da broji posljednji dani.

Ipak, pojavljuju se razne priče, a jednu je objavio Sportklub gdje se navodi da je navodno uskom krugu prijatelja rekao da je "izgubio ekipu" i da je, dok je bio tu, probleme rješavao Bogdan Bogdanović, koji se povrijedio već u drugom meču.

"Trenirao sam igrače svih vjeroispovijesti, poznajem ove momka u dušu i malo sam bio zatečen koliko je to otišlo daleko."

Između ostalog je objavljeno da je priznao kako je Jokić došao sa popriličnim viškom kilograma.

Oglasi

"Šta da mu kažem? Pogledaj šta smo dobili u napadu s njim, iako je i on došao sa viškom kilograma. 10 od 12 učesnika su došli nespremni. Samo su Bogdan Bogdanović i Vanja Marinković došli spremni", otkrio je Pešić.

Međutim, sada se Pešić oglasio kako bi sve to demantovao.

"Povodom laži koje su se pojavile na Sportklubu, ja u principu ne komentarišem pisanja medija, ali na molbu našeg portparola Nine Kolundžije, prije svega, zbog mojih igrača, kompletnog tima, objavljujem da su to laži i da to što je napisano ne pripada u mom vokabularu.

Nažalost, u kreiranju javnog mnenja u Srbiji, neuspješni analitičari, stručni konsultanti i tviter novinari, dobijaju priliku da kreiraju javno mnenje i pored toga što ne posjeduju ni kapacitet, ni odgovornost”, piše u saopštenju selektora Svetislava Pešića.

Potražite više informacija na temu Eurobasket 2025:

Podsjetimo, Pešić je prošlog ljeta Orlove odveo do bronze na Olimpijskim igrama i Srbija je oduševila kompletan svijet nevjerovatnim nastupima, posebno na meču protiv Sjedinjenih Američkih Država kojeg su na kraju tijesno izgubili.

Prethodno je osvojeno srebro na Svjetskom prvenstvu u Manili. Bolja u finalu bila je Njemačka.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najnovije vijesti