Težak poraz Dončića i Mavsa, Middleton odigrao meč života
Foto - EPA

NBA liga

Osam utakmica odigrano je u najjačoj ligi svijeta, a očekivano i protekle noći dosta toga je bilo posvećeno tragično nastradaloj legendi NBA lige Kobeju Bryantu.

Dallas Mavericksi doživjeli su težak poraz na svom parketu. Bolji od njih su bili Phoenix Sunsi rezultatom 133:104 uz fantastične partije Devina Bookera i DeAndrea Aytona.

Booker je meč završio sa 32 poena, devet asistencija i šest skokova, dok je Ayton promašio samo dva šuta iz igre (13/15) i meč je zaršio sa 31 poenom i devet skokova.

Luka Dončić je zaustavljen na 21 poenu i šest skokova za 25 minuta na parketu.

Nevjerovatan meč odigrao je Khris Middleton za Milwaukee Buckse protiv Washington Wizarda. U pobjedi svog tima od 151:131 ubacio je 51 poen imao je 10 skokova i šest asistencija za 36 minuta.

Kod Wizarda je 47 poena ubacio Bradley Beal

Derbi je odigran u Miamiju, gdje su Boston Celticsi savladali Miami Heat 109:101.

Goste iz Bostona do trijumfa su vodili sa Gordon Hayward sa 29 poena, te Jaylen Brown sa 25 poena, dok je Goran Dragić kod Heata ubacio 23 koša.

Prvi pik NBA drafta Zion Williamson igra sve više. U pobjedi Pelicansa nad Cleveland Cavaliersima 125:111 igrao je 30 minuta i upisao je 14 poena i devet skokova.