Trail Blazersi u derbiju večeri pobijedili Nuggetse

NBA liga

Na NBA parketima je tokom noći odigrano devet mečeva. U derbiju večeri Portland Trail Blazersi su bili bolji od Denver Nuggetsa, dok su do novih pobjeda stigli Houston Rocketsi i Golden State Warriorsi.

Trail Blazersi su bolje otvorili meč, konstantno su bili u prednosti sve do polovine posljednje četvrtine kada su Nuggetsi preokrenuli, međutim serijom 9:0 domaći su rezultat okrenuli u svoju korist te tako osigurali četvrto mjesto Zapada.

Domaće su do pobjede vodili Lillard sa 30 i Aminu sa 23 poena, kod gostiju se izvdaja učinak Harrisa od 18 poena.

Najubjedljiviji trijumf večeri ostvarili su Rocketski savladavši Phoenix Sunsa 149:113. Nakon prvog poluvremna su imali prednost od 30 poena razlike, a u nastavku su potvrdili trijumf. Briljirao je Harden sa 30 poena i 13 skokova. Kod Sunsa se izdvaja učinak Crawforda od 27 poena.

Warriorsi su se bez problema obračunali sa La Clippersima. U Oracle Areni su slavili rezultatom 131:104 uz još jedan odličan meč Currya s 27 poena.