Ubjedljive pobjede OKK Spars i HKK Široki

Liga za prvaka, 6. kolo

Večeras su sarajevski Sparsi gostovali u Mrkonjić Gradu kod Mladosti. Sparsi su bili bolji i slavili pobjedu rezultatom 68:90 u okviru šestog kola Lige za prvaka.

Bila je ovo četvrta pobjeda OKK Spars u Ligi za prvaka, a do nje su došli dosta lako.

Sparsi su već nakon prve četvrtine imali +19 (17:36), da bi Mladost do poluvremena uspjela koliko-toliko smanjiti zaostatak, pa se na odmor otišlo vodstvom gostiju od 32:46.

U drugom poluvremenu su Sparsi kontrolisali dešavanja na parketu, pa su lagano priveli susret kraju.

Najefikasniji u pobjedi Sparsa je bio Almir Hasandić sa 22 poena, dok je Ibrahim Durmo dodao 14. Glogovac je ubacio 13.

Kod Mladosti se istakao Gojko Sudžum koji jeunacio 20 poena. Stefan Mitrović je dodao 13.

Ubjedljivu pobjedu u šestom kolu Lige za prvaka upisao je i Široki koji je na svom parketu savladao Vogošću sa 91:76.

Široki je od početka bio bolji i na kraju zasluženo salvio na krilima Gorana Filipovića koji je uz 17 ubačenih poena upisao pet skokova i šest asistecnija. 14 poena je ubacio Kraljević.