Uvjerljiv poraz OKK Sloboda u Skopju

MZT ostavio Tuzlake bez šansi

Košarkaši OKK Sloboda večeras su porazom u Skopju od MZT-a kompletirali loše otvaranje ABA 2 lige za naše momčadi. Tuzlake su Makedonci porazili s uvjerljivih 110:88.

Tuzlaci su kompletirali loše otvaranje naših ekipa na startu ABA 2 lige (foto: KK MZT Skopje)

Jako loša obrana momaka Josipa Pandže obilježila je ovu utakmicu, a 55 koševa MZT-a na poluvremenu bilo je znak da Sloboda neće dobro proći u SC Jane Sandanski. U prvom poluvremenu Tuzlaci su to uspjeli anulirati jer su i sami bili odlični u napadu no u nastavku je i taj segment igre naše momčadi izblijedio.

Konačnih +22 za Makedonce je možda i malo previše u konačnici, ali pobjedi MZT-a se ne može naći nikakva zamjerka. Sjajni Amerikanac Nuni Omot s 33 poena bio je nerješiva enigma za košarkaše Slobode a odličnu partiju pružio je i Damjan Stojanovski s 16 poena. Još čak 4 košarkaša makedonske momčadi bila su dvoznamenkasta što je još jedan podatak koji govori koliko je večeras curilo u obrani Tuzlaka.

Janjić s 23 i Gegić sa 16 poena predvodili su Slobodu u ovoj utakmici.

MZT: Krstevski 13, Nikolov 3, Dimitrovski 2, Mamuzik, Magdevski 12, Simonovski 9, Stojanovski 16, Omot 33, Maslinko 11, Mornar, Hinds 11

OKK Sloboda: Rosga, Janjić 23, Gegić 16, Dedajić, Čerkezović 4, Čampara 7, Nelson-Henry 8, Tomašević 6, Berry 13, Manjgafić 4, Omerović, Grubor 4