Velika borba u Oaki, Žalgiris slavi
Iako su dobrim dijelom gosti iz Kaunasa vodili, tek u dodatnih pet minuta upisali su pobjedu

Panata poražena

Košarkaši Žalgirisa savladali su u 4. kolu Eurolige domaći Panathinaikos sa 87:83.

Iako je Panata u meč ušla kao favorit, na kraju je doživjela novi poraz, a Žaligirs drugu pobjedu.

Od početka se vidjelo da će imati Grci problema, nonstop su jurili zaostatak, da bi uz pomoć vatrene podrške s tribina uspjeli da u zadnjoj dionici dođu do preokreta.

U egal završnici bilo je 76:76, a Žalgiris u dodatnih pet minuta stiže do vrijedne pobjede.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Davis je predovido goste sa 18 poena, Walkup je dodao 14, White 13, Ulanovas 11 i Wolters 10 poena. Na drugoj strani Calathes je ubacio 22 poena, a Keith Langford 13 poena.