Serija se seli u Hercegovinu - GFC Sarajevo u utakmici punoj preokreta slavio protiv MNK Hercegovina

Sjajna utakmica

Esmer Oštraković

Sezona u futsal Premijer ligi Bosne i Hercegovine bila je jako zanimljiva, a danas nismo dobili prvaka. Ekipa Hercegovine je nekoliko puta imala vodstvo, ali pobjedu od 7:5 ostvarila je ekipa GFC Sarajevo.

Krenula je utakmica jako dobro za goste iz Hercegovine koji u 7. minuti dolaze do prednosti. Dragan-Edi Marić matirao je domaćeg golmana i tako je svojoj ekipi donio prednost.

Samo dvije minute kasnije bilo je 2:0 za goste. Darko Ivanković je postigao gol za vodstvo svoje ekipe od dva razlike.

Domaćin u 13. minuti smanjuje na 2:1 preko Amela Handžića, a Faruk Brkanić je izjednačio na 2:2 u 21. minuti.

Potpuni preokret domaće ekipe u 23. minuti. Stefan Jokić postiže pogodak za veliko slavlje domaćih navijača.

Ipak, dvije minute kasnije Ante Ćorluka poravnana na 3:3, a minut kasnije gosti ponovo dolaze do prednosti.

Ponovo je Dragan-Edi Marić matirao domaće golmana i vratio je prednost na stranu gostujuće ekipe.

Nisu se domaći predavali, te u 30. minuti dolaze do poravnanja od 4:4, a gol je postigao Jasmin Hodžić.

Novo vodstvo domaćoj ekipi donio je prelijepim golom Muanis Duvnjak u 34. minuti i činilo se da će domaći ostvariti pobjedu na ovoj utakmici.

Ipak, Ante Ćorluka je zatim izveo pravu magiju u 37. minuti i ponovo je vratio stvari na početak.

Samo minut kasnije nova golčina u režiji Muanisa Duvnjaka za novo vodstvo GFC Sarajeva od 6:5.

Potražite više informacija na temu Premijer futsal liga BiH:

Pitanje pobjednika riješeno je u posljednjoj minuti kada je Faruk Brkanić pogodio za 7:4.

Tako će biti odigrana i četvrta utakmica.

siroki1991
U ime svih sirokobrijezana, pozivam novinare sportsporta na Pecaru, spektakl pred 4.000+ gledatelja u dvorani se ne gleda svaki dan u BiH, i da ispratite veliki sportski dogadjaj kako spada - slikama i videima. Inace futsal je za BH pojmove dosta realan sport, talenta imamo napregrst, utakmice su za razliku od Premijerligaskih sramota dinamicne , zanimljive i ne reziraju ih ljudi u crnom, pa da se i medijski ovaj sport digne na razini cijele drzave!